Kahve Bağımlılığından Kurtulmak İçin Tavsiyeler

Kahve bağımlılığından kurtulmak için tavsiyeler son yıllarda sayısı hızla artan bağımlılığından şikâyet edenlerin uygulayabilecekleri pratik tavsiyelerden oluşmaktadır.

Sabah kahvaltıdan önce bir kaç fincan kahve içen biri iseniz üzgünüm ki bağımlılığınızı kabul etmek zorundasınız. Kahve diyoruz tabi ki Türk kahvesi ve Amerikan kahvesi ikisi de ülkemizde yaygın tercih edilen keyif içecekler olarak biliniyor. Bu iki kahvenin de aşırı tüketimi oldukça fazla sağlık sorununa sebep oluyor.

Kahve içmek oldukça güzel ve zinde hissi veren uyarıcı bir etkisi var kahve içmek alışkanlığa dönüştüğünde ise fazla tüketmek vücut sağlığınız için oldukça zararlara dönüşüyor. Kahve içmek keyif verir fakat başladığınız kahve içimi zamanla sayısı artarak ve boş mideyi umursamadan yaptığınız bir içimse keyif zamanla size mide ağrısı, sinirlilik, uykusuzluk, kaygı gibi birçok ruhsal, bedensel zararlarla geri dönecektir.

Kahve tiryakileri genelde bu bağımlılığı kolay kolay kabul etmezler. Günlük limit belirleyerek kahve miktarını ve sayısını kontrol edebilirsiniz tabi ki edebiliyorsanız. Kahve içmek istemiyor ve bu bağımlılıktan kurtulmak istiyorsanız size tavsiyemiz bol bol su içmeniz olacaktır. Sabah saatlerinde içeceğiniz su sayesinde daha enerjik temizlenmiş bir vücuda kavuşacaksınız. Kahve içtiğinizde ise beden temizliğini kahveyle yapmış olacak ne kadar etkili olduğu tartışılmaz bir yanlış tercih olacaktır. Siyah çay ya da benzeri çaylarda bağımlılık yapan aslında çokta sağlıklı olmayan çay çeşitleridir.

Kahveyi doğru pişirme teknikleri sağlık açansıdan oldukça önemlidir fakat son yıllarda etkili tanıtımları ve yararları sayesinde insanlar yeşil çayı farkında olmaya başladılar. Zorlanmadan şeker kullanmadan günün her saatinde içebileceğiniz yeşil çay sayesinde metabolizma çalıştıracak daha sağlıklı ve öz güvenli olmayı başaracaksınız. Sabah ya da günün belli saatlerinde kahve isteğinizi hareket ederek giderebilirsiniz yani tüm gün kahveden aldığınızı düşündüğünüz enerjiyi doğada yürüyerek elde edebilirsiniz hem fit kalmış hem de kahveden uzaklaşmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir