Sonbahar ve Kış Karamsarlığından Kurtulma Yolları

Sonbahar ve kış karamsarlığından kurtulma yolları güneşten uzak mevsimlerde kendimizi motive etmemizi sağlarken kötü ruh halinden kurtulmamız için etkili olacaktır.

Güneşin kendini az hissettirdiği bu mevsimlere özellikle de sonbahar sezonunda daha sık görülen bu karamsarlık hali kışı aylarında da hissedilir bir ruh halidir. Karamsarlık yüzünden depresyona giren insanlar özellikle de kendilerini mutsuz ve karamsar hissedeceklerdir. Karamsarlık özellikle sonbahar sezonunda görülmeye başlarken birçok insan yaz mevsiminin hava durumundan çıkışta zorlanıyor ve karanlık, puslu havalar insanları hemen karamsarlığa itiyor.

Psikolojik etkilenme o kadar çok üst sevideki insanlar olumlu olaylar karşısında da dahi karamsarlılıklarını sürdürüyorlar. Peki, karamsarlıktan kurtulmak için neler yapabiliriz sonbahar ve kış mevsimi gelmeden önlem almak için sizler için araştırdık. Sonbahar mevsimi kısalan günler ve uzayan geceler sayesinde güneş ışığından daha fazla yararlanmak için geceleri erken saatlerde uyumaya ve sabahın erken saatlerinde uyanmaya çalışın bu sayede güneşin azda olsa etkisinden daha fazla yararlanabilirsiniz. Bu mevsimlerde kapalı ortamlarda uzun süre kalmayın daha çok herkes teknolojinin ilerlemesiyle tüm saatlerini TV, tablet, ya da telefon gibi teknolojik ve elektronik aletler başında geçiriyor. Karamsarlığın nedenleri arasında belki de en önemlisi hep kapalı ortam ve sizi mutlu etmeyen sanal âlem oluyor. Beslenmekte bu mevsimde oldukça önemli karamsarlıktan kurtulmak için yemek saatlerinizi yatmadan erken yapmaya özen gösterin. Beslenmenizde dikkat edeceğiniz önemli besinlerden biri olan şeker ya da şekerli gıdalar tüketmemeye dikkat edin. Kilo alarak daha çok karamsarlığa kapılma olasılığınızın yükseleceğini asla unutmamanızı öneririz. Gece alacağınız uykuyla güne iyi bir ruh haliyle başlamak kolay bunu da kış akşamları alacağınız ılık bir duş sayesinde rahat bir uyku geçirmenizi sağlayacaktır. Kış sezonu spor yapmaya özen gösterip kapalı spor salonları yerine kısa yürüyüşler yaparsanız kendinizi daha mutlu hissetmeniz mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir